Elise gebruikt Bednet door functionele neurologische stoornis

Elise (17)  volgt online les via Bednet omdat ze een functionele neurologische stoornis heeft.

Van diagnose naar Bednet

"Ik ben Elise, ik ben 17 jaar en op mijn 14de kreeg ik de diagnose functionele neurologische stoornis (FNS). Voor ik de diagnose kreeg, had ik al langer last van die aanvallen. Op dat punt was het voor mij niet meer mogelijk om nog naar school te gaan.

Mijn aanvallen begonnen langer te duren en soms waren er superveel, dus ik moest van thuis uit online les volgen via Bednet. Vanaf dan ging het eigenlijk heel vlot met school, ook al ging het met mij niet zo goed."

Eigen computer

"Ik kreeg een computer van Bednet en er stond een Bednet-klasset met beweegbare camera in de klas. Ik had ook een heel goede vriendin die er altijd voor zorgde dat alles in orde was.

Ik dacht in het begin dat het een beetje zou zijn zoals videobellen, maar het is eigenlijk totaal niet zoals dat. Als je van thuis uit Bednet volgt, kan je echt volledig die camera bewegen, je kan rondkijken in de klas.

Het is eigenlijk alsof je er zelf bent, maar niet enkel voor de les te volgen: ook voor groepswerk was Bednet superhandig."

Sociaal contact is belangrijk

"Als Bednet er niet was geweest, dan had ik volgens mij gewoon volledig les moeten volgen van thuis uit met een leerkracht. Dan had ik waarschijnlijk volledig het sociaal contact met mijn vrienden vanop school verloren.

Dus dankjewel aan Bednet, want het heeft me echt gered!"